«ПАКУНОК МАЛЮКА» АБО ГРОШОВА КОМПЕНСАЦІЯ ЗА НЬОГО

«Пакунок малюка» є безповоротною натуральною адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася дитина, яку запровадили ще у 2018 році. Вартість і комплектація «пакунку малюка» затверджується Міністерством соціальної політики. Товари для малят та матусь надаються в термін, що не перевищує 30 календарних днів з дня народження дитини в закладах охорони здоров’я, за відсутності його в них – структурними підрозділами з питань соціального захисту.

Але в липні цього року його замінили на грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. Передбачено, що батькам чи відповідним особам, у разі відсутності батьків, видається соціальна картка у «ПриватБанку» зі спеціальними режимами використання. До реалізації проєкту залучені заклади роздрібної торгівлі, які також мають забезпечувати цільове використання коштів грошової компенсації.

Після таких дій Уряду дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму «пакунок малюка» у такому вигляді, якому він є, адже більшість батьків підтримує саме натуральну допомогу, у вигляді пакунків. Проте останні дитячі пакунки у багатьох пологових будинках в Україні та й у Славуті закінчилися на початку осені цього року, а нові не закупили.  

І вже 4 грудня набрала чинності прийнята Урядом 25 листопада постанова № 1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», якою, зокрема, затверджено порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка», повернувши таким чином дитячі бокси .

Відтепер, у разі неотримання «пакунку малюка» з незалежних від батьків обставин, вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Тому наразі алгоритм дій для батьків такий:

1. «Пакунок малюка» видається в закладі охорони здоров’я, і у разі його відсутності, батькам видається довідка про те, що «пакунок малюка» в закладі охорони здоров’я не видано.

2. Із довідкою про те, що «пакунок малюка» в закладі охорони здоров’я не видано, отримувач звертається до управліням  соціального захисту населення з заявою на отримання пакунку малюка за місцем проживання/перебування не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, за адресою: вул. Ярослава Мудрого (кабінет №8).

3. Якщо управліням  соціального захисту населення не видано пакунок малюча узв’язку з його відсутністю, виплачується грошова компенсація. Для отримання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг за адресою: вул.Миру 102. ЦНАП, але не раніше, ніж 30 календарних днів з дня народження дитини.

Але вже з 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Якщо раніше розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становив 5000 грн, то  відповідно до змін, що вносяться постановою Кабінету Міністрів України № 1180 від 25 листопада 2020 р., її розмір наразі становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка, на сьогодні  це 5763 грн.

Управління соціального захисту населення

 виконавчого комітету Славутської міської ради